Siatkarskie Mistrzostwa Świata

Nie jestem dzikim fanem sportu.
Lubię oglądać tenis czy F-1 (bo cenię perfekcję i dynamizm), ale sie nie znam.
Znam się za to na brydżu i siatkówce.
Mecze siatkarzy, mimo kretyńskiej pory transmisji obejrzałem chyba wszystkie, wśród komentatorów Tomek Wójtowicz, Edward Skorek, Maciek Jarosz, Marek Karbarz, Stasiu Gościniak, Rysiu Bosek, Drzyzga Starszy, Alojz Świderek (ach jak brakuje Wieśka Gawłowskiego!) - morze wspomnień.
Dzisiejszy mecz z Tunezja był strasznie nudny i męczący. Lozano uznał, że wykończymy ich blokiem (hehehe - odruchowo napisałem blogiem :) więc kazał zwolnić zagrywkę i zrobiła się damska siatkówka*. Gdy w 3-cim secie blok siadł zapachniało horrorem.
Ale Zagumny jest zajebisty bez dwóch zdań!
Panuje hurraoptymizm - 6 meczów, 6 zwycięstw do zera - pomału, pomału ..
Zmieniono drastycznie przepisy kilkanaście lat chyba temu - onegdaj grało się do 15-tu a punkt można było zdobyć tylko przy własnym serwie. No i zrobiła się całkiem inna dyscyplina - szybsza, bardziej nerwowa, wymagająca potwornej koncentracji, normalnie cierpię jak oglądam ..
Zadałem sobie trud przeliczenia wyniku meczu Polska-Tunezja (25:22 25:18 25:23) na stare zasady, efekt ciekawy - 8:6 11:4 8:7 !!
Można wygrać teraz seta w starym wyniku 1:0, paranoja!
No a te zasady obowiązujące w tych Mistrzostwach to już czysta głupota, nie sety tylko stosunek małych punktów, kurwa, co za kretyn to wymyślił?
Teoretycznie w turnieju może się opłacać nisko przegrać wygrywanego seta w nadziei że następnego wysoko się wygra, idiotyzm.
* tak apropos "złotek" (teraz raczej "tombaczek" :) i wogle damskiej siatkówki - oglądanie to sportowa potworność, natomiast estetycznie nie powiem, nie powiem - przytomny pomysł z tym kalendarzem :)